Çağatay Ulusoy Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in
.:: En Son Konular ve Cevaplar - Top 10 ::.
En Son Konular ve Cevaplar Konuyu Başlatan Gönderme Zamanı
Tue Jul 10, 2012 10:47 pm
Wed Apr 04, 2012 1:00 am
Wed Apr 04, 2012 12:58 am
Wed Apr 04, 2012 12:53 am
Thu Feb 09, 2012 12:33 am
Wed Feb 08, 2012 4:54 pm
Tue Feb 07, 2012 3:54 am
Tue Feb 07, 2012 3:48 am
Tue Feb 07, 2012 12:06 am
Sun Feb 05, 2012 10:33 pm

Share|

Burak Özçivit (çetin)

View previous topic View next topic Go down
AuthorMessage
# İzmiR GüzeLİ #
Site Sahibi
Site Sahibi
# İzmiR GüzeLİ #
Female

Burak Özçivit (çetin) Vide
PostSubject: Burak Özçivit (çetin) Burak Özçivit (çetin) I_icon_minitimeWed Feb 09, 2011 2:24 am

Burak Özçivit (çetin) Images?q=tbn:ANd9GcSxWE-MuJ6D8IFCEZ9s7BtwLm3lZugVUdt-68AzocX2cQR6R8rXCg&t=1
2008 yılında yapılmış bir roportaj
Zoraki Koca"nın Ömer'i Burak Özçivit, mankenlikten oyunculuğa geçen isimlerden. Yakışıklı oyuncu kendini ve kariyerini anlattı. Samimiyetin işte, aşkta, hayatın her alanında tüm kapıları açacağına inanan genç oyuncu, Trendy dergisine verdiği röportajda, "İlk zamanlar oyunculuk tecbürem yok diye çok reddedildim" dedi.

2005 Best Model of the World" yarışmasında 2'nci oldunuz. Modellikle başladınız ama artık oyunculuk yapıyorsunuz. Neden?

- 5 yıldır bunun için çabalıyordum. "Best Model"a katılmadan önce mankenlik yapıyordum. 2002 yılında yine "Best Model" yarışmasına girdim. Onda "Gelecek Vaat Eden Model" seçildim. Çünkü daha 17 yaşındaydım ve bir erkek için çok erken bir yaş bu. Amaç tabii ki daha iyi yerlere gelmekti ama hedefim mankenlik değildi. Babam çok istediği için yarışmaya katıldım. Bu yarışma benim için sadece bir basamaktı. Oyunculuğa gelince... Kendimde bu kadar oyunculuğun olacağını düşünmüyordum. Çünkü oyunculuk en başta rahatlık demek. Ne kadar rahat olursan arkası da o kadar geliyor. Biraz da çalışıyorsa, beyin ekliyorsun üstüne o kadar! Yarışmadan sonra çok çalıştım, çok çabaladım. Bir çok film şirketine gittim. Ama söylenen şey; "Tecrüben yok" oldu. Ama "Zoraki Koca"nın yapım şirketi bana çok güvendi. "Yeni bir yüz" diye şans tanıdılar.

Film şirketlerinden devamlı; "Deneyimin yok"u duymak, güveninizi kırdı mı?

- Yapamazsam korkusu çok oldu. Çünkü hiç bilmediğiniz bir meslektesiniz. Ama "Zoraki Koca"yla tüm korkuları aştım. Ayaklarımı yere şimdi daha güçlü basıyorum.

"Oyuncu oldum" diyebilir misiniz?

- Hayır. Sonuçta bu işin eğitimini almış insanlar var. Ben eğitim almadım sadece içimden geldiği gibi oynuyorum. Ama sette tiyatroculardan aldığım dersler var; "Şöyle yap, böyle yap. Yanlış oldu bir daha yap" gibi... Bunun çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Çünkü birinci bölümle on yedinci bölüm arasında ciddi bir fark var, bunu hissediyorum.
MANKENDEN KEBAPÇI DA OLUR CUMHURBAŞKANI DA

Canlandırdığınız karakterle aranızda bir benzerlik var mı?

- Yok. Sadece o da benim kadar doğal. Ben de özel hayatımda o kadar doğalım. Mankenler daha çok kasılır. Bunu biliyorum çünkü 5 yıldır bu işin içindeyim. Oyunculukta da bunu çok kullanıyorlar. Hepsi için söylemiyorum ama yüzde 90'ı böyle. Ben nasılsam öyleyim o yüzden kurtardım biraz da. Film setine hálá podyum gözüyle bakıyorlarsa bir kere yanlış. Ben burada mankenliği unuttum. Burada sadece oyuncuyum. "Krize gir" diyorlar, giriyorsun.

Bu arada şanslısınız, "Musallat" adında bir sinema filminde de oynadınız...

- "Musallat" bir korku filmi... Yarısı Almanya'da çekildi. Bunalımlı bir adamı canlandırıyorum. "Musallat" 16 Kasım'da vizyona girecek. Türkiye'de yapılan korku filmlerini gördük, hepsi komikti. Bizimkinde kimse gülemez, garanti veriyorum! Çok sert bir film. Çirkin bir adamım orada, saç sakal birbirine girdi! Kendimi bu filmde göstereceğime inanıyorum. Herkes; "Bu çocukta neler varmış" diyecek.

"Mankenden oyuncu, şarkıcı olmaz" düşüncesine nasıl bakıyorsunuz?

- Bir genelleme yapmamak lazım. Kafası çalışan her insan her işi yapar. Biraz da yeteneği varsa olur. Oyunculuk yetenek işi ama biraz da zekáya bağlı. Fakat şarkıcılık tamamen yetenekle ilgili. Kafam çalışıyor diye şarkıcı olamam! Ama; "Mankenden şu olmaz, bu olmaz" diye bir şey yok. Mankenden kebapçı da olur kardeşim, cumhurbaşkanı da... Mankenlerin hepsi boş değil, okumuş insanlar...

Nasıl kızlardan hoşlanıyorsunuz?

- Makyaj sevmiyorum ben. Hafif makyaja eyvallah ama şimdi genç kızların yaptığı ağır makyajdan hoşlanmıyorum. Fazla makyaj, doğallığı kaldırıyor ortadan. Samimiyet kalmıyor. Benim kız arkadaşım da öyle makyaj yapmaz, olduğu gibidir. Ama genelleme yapmak gerekirse; kumrallardan hoşlanırım. Kız arkadaşım da kumral...

Gelecekle ilgili planlarınız neler?

- Şu an sadece oyunculukla ilgileniyorum. Ben yaptığım işe çok odaklanırım. Bir sürü teklif geliyor. Ama dediğim tek şey; "Şu an bu işteyim ve başka bir işle ilgilenemem." Sabah 5'te uyanıyorum. Sete gidiyorum. Gece 3'e kadar setteyim. Geri kalan zamanda uyuyorum. Aralarda da yemek yiyorum. Kız arkadaşımla buluşamıyorum bile! Hayatım
"Ömer" olmuş durumda.

Büyük bir hayran kitleniz var. Özel hayatınızda bunun güzellikleri kadar zorluklarını da yaşıyor musunuz?

- Neredeyse kız arkadaşımla dışarıya çıkamıyorum. Vaktim olduğunda da şapka ve gözlükle dolaşıyorum. Bu arz taleple ilgili. Şu an tek hedefim; işimle ön planda olmak!

Sevgiliniz hayranlarınızdan rahatsız oluyor mu?

- Doğal olarak beni kıskanıyor. O da ben de bu kadar ilgi olacağını düşünmüyorduk. Dizi çok tuttu. Ömer karakteri sevildi. Samimiyete inanıyorum. Oynarken de yapmacık değilim. Eğer yapmacık olduğunu hissedersem, bir daha oynarım. Olduğum gibiyim; "Ay kötü çıktı, olmadı" gibi endişelerim yok.

Sevgilinizle evlilik planınız var mı?

- Hayır yok, daha çok erken. 23 yaşındayım. Askerliğim var önümde, mesleğim var. Neticede erkeğim ben!
Back to top Go down

Burak Özçivit (çetin)

View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1